מיקור חוץ בהנהלת חשבונות
לידה בראש שקט
התחלת שנת 2011 ברגל ימין
  צאי ללדת - חזרתך מובטחת

לידה בראש שקט

עובדה ידועה, ומצערת, היא שנשים נפגעות פעמים רבות מתפיסת מקום העבודה שלהם בידי עובדת שהחליפה אותן בזמן שיצאו לחופשת לידה. הדבר קורה הרבה בתחום כמו הנהלת חשבונות, שעקרונות העבודה והפעילות בו קבועים וידועים, ולכן המחליפה משתלבת בדרך כלל בקלות בתפקידה של היולדת. מכיוון שכך, לעתים קרובות מדי המחליפה נשארת בתפקיד באופן קבוע, אם מנהלת החשבונות שיצאה ללדת מבקשת להאריך את חופשת הלידה שלה, או לשנות את שעות עבודתה לאחר שהיא חוזרת לתפקידה, או שבחברה החליטו על שינוי ארגוני כלשהו, ולו הקטן ביותר, המאפשר לה לשנות הגדרות-תפקיד ותקנים.

תופעה כזו יוצרת בעיות וקשיים ראשית כל למנהלת החשבונות שרוצה לחזור לתפקידה ומוצאת שהדרך חסומה.
   
היא יוצרת בעיה גם למחלקת כספים, שצריכה להתמודד עם מנהלות חשבונות שלא עושות חפיפה יסודית למחליפותיהן, כדי שאלה לא יסתדרו "טוב מדי" במקומן הזמני.
   
לעתים המחליפה יודעת שהיא "רק מחליפה" ולכן עושה רק את מינימום העבודה ההכרחי, ופועלת ב"ראש קטן".

כל זה יוצר בעיה לחברה, שסובלת משינויים פרסונאליים תכופים במקום לשמור על יציבות וקביעות בכוח האדם המיומן הזה, ולפעמים גם מכך שעבודת הנהלת החשבונות מתבצעת באופן לא אופטימאלי.
למרות שהבעיה נדמית ומורכבת, הפתרון דווקא פשוט – שימוש במיקור חוץ (אאוטסורסינג) לתקופה קצובה של מספר חודשים, ושמירה על מקום העבודה של מנהלת החשבונות שבחופשת לידה, וכך על היציבות והקביעות בתפקוד מחלקת הכספים בחברה.

הרעיון של מיקור חוץ בהנהלת חשבונות הוא חדשני, יעיל והגיוני. עובדים מיומנים, שיפעלו בחברות המזמינות את שירותיהם לתקופת זמן קצובה בלבד, יקנו שקט נפשי גם לעובדת הקבועה היוצאת ללדת, וגם למעסיקיה שיודעים שהמחליפה תקבל חפיפה טובה, ושהיא באה מחברה שאחראית על איכות עבודתה.

זהו מצב שבו כולם מרוויחים: העבודה מתבצעת ביעילות המרבית, וכל אחד מהגורמים המעורבים יכול להיות סמוך ובטוח שלא יהיו שיבושים, צרימות, וחשדנות בין עובדי הנהלת החשבונות. החברה המעסיקה יכולה להיות שקטה בזכות האחריות המקצועית שמגבה את העובדת הזמנית.

מנהלות חשבונות-  צאו ללדת, ובתום חופשת הלידה, מקומכן יחכה לכן.
מנהלי מחלקת כספים- קחו עובדת זמנית מחברת מיקור חוץ אמינה, וכך תהיו בטוחים שהעבודה תתבצע בדייקנות, בלי חשש לאיטיות, חוסר אחריות או "ראש קטן".
בעלי חברות- השתמשו בחברה אמינה למיקור חוץ והראו בכך לעובדותיכם שאתם מעריכים את עבודתן ומחשיבים אותן חלק בלתי נפרד מהחברה.
מנהלי כספים- קנו לכם ראש שקט מדאגות שגורמת תחלופה גבוהה מדי של עובדים קבועים במחלקה ותחסכו את כאב הראש בגיוס עובדת זמנית לתפקיד שהינו אחראי.

הקושי בגיוס כ"א זמני יכול להיגמר בעוגמת נפש ונזקים כספיים, גם גיוס של כ"א לא מתאים (הדבר לא נמנע אם משתמשים בחברת כח אדם) ונזק כספי שיכול להיגרם כתוצאה מהעסקת עובדת לא מנוסה או לא מקצועית מספיק.
שימו לב כי הקושי בגיוס עובדת מחליפה ניתן לראות מן הזווית של אותה עובדת המחפשת עבודה, בחיפושיה המקום האחרון שתרצה לעבוד בו הינו המקום הזמני ולכן כל מה שתקבלו זה אלה שלא נחטפו ע"י מקומות עבודה אחרים, כלומר פשרה היכולה לעלות לכם ביוקר.
     
חזור למעלה |  מפת אתר | נבנה ועוצב ע"י 
לייבסיטי - בניית אתרים